Zalety podwieszanych szafek łazienkowych

Zalety podwieszanych szafek łazienkowych

Podwieszane szafki łazienkowe są ratunkiem dla osób posiadających naprawdę niewielkie łazienki przy aranżacji, których toczą się bitwy o każdy centymetr wolnej przestrzeni. Nie da się ukryć, że tradycyjne meble łazienkowe potrafią zająć sporo miejsca z cennej przestrzeni podłogowej. Szafki podwieszane pozwalają je zaoszczędzić, a jednocześnie są doskonałym miejscem do przechowywania środków czyszczących, piorących czy pielęgnacyjnych.

Szafki podwieszane są idealne do małych łazienek
Odpowiednie umeblowanie niewielkiej łazienki to duże wyzwanie. Chodzi przecież o to, aby nie zagracić pomieszczenia niepotrzebnymi meblami i sprzętami i postarać się zachować lekkość wnętrza. Podwieszane meble mają tę zaletę, że uzyskujemy dzięki nim wrażenie lekkości, jakby „pływały” w powietrzu. Wyobraźmy sobie małą łazienkę, w której jedna ze ścian jest zabudowana od podłogi do sufitu masywnymi szafkami. Miejsca do przechowywania zyskamy więcej, ale łazienka będzie wyglądała na połowę mniejszą i „ciężką”. Szafki podwieszane charakteryzują się ciekawym, nowoczesnym designem. Dodatkowym atutem mogą być lustrzane drzwiczki szafki. Niektórzy zapytają, po co na tym poziomie lustro? Otóż, takie rozwiązanie fantastycznie powiększa optycznie łazienkę.

Szafki podwieszane łatwo zamontować
Nie brakuje osób twierdzących, że montaż szafki podwieszanej jest długi i czasochłonny. Rzeczywiście niezbędna jest tu pewna precyzja. Jednak trudno mówić o bardzo skomplikowanym montażu. Pierwszym krokiem jest dokładne wymierzenie ściany i wypoziomowanie otworów. Po ich wywierceniu montuje się specjalne listwy, których zadaniem jest utrzymanie szafki. Następny krok to przykręcenie całej armatury. Bardzo ważne jest położenie warstwy silikonu, miedzy ścianą, a umywalką, aby nie dostawała się tamtędy wilgoć.

Wiele zależy od rodzaju materiału
Szafki łazienkowe, również te podwieszane wykonuje się dzisiaj z rozmaitych tworzyw. Najpopularniejszy materiał to płyty MDF, które pokrywane są folią lub lakierem. Dużym powodzeniem cieszą się szafki fornirowe oraz akrylowe. Jeżeli chcemy kupić wyjątkowo trwałą szafkę podwieszaną, zastanówmy się nad meblem wykonanym z płyty HPL. Materiał ten doskonale reaguje na wilgoć, gdyż jest utwardzony warstwowo w wysokich temperaturach. Pod względem wytrzymałości doskonałym wyborem będą także szafki ze stali nierdzewnej.


Opublikowano

w

przez

Tagi:

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *