Ważne funkcje oczyszczacza powietrza

Ważne funkcje oczyszczacza powietrza

Oczyszczacze powietrza posiadają nie tylko różne kształty i rozmiary. Wyposażone są również w rozmaite opcje poprawiające ich funkcjonalność. Porównując dwa produkty oczyszczające powietrze, powinniśmy wiedzieć, jak działają poszczególne funkcje. W ten sposób będziemy w stanie lepiej dopasować konkretne urządzenie do naszych potrzeb.

Wskaźnik zmiany filtru
Jeśli oczyszczacz powietrza zawiera filtr fizyczny dowolnego rodzaju, musi być on regularnie wymieniany, aby urządzenie działało skutecznie. Niestety filtry nie są wieczne. Ale skąd mamy wiedzieć, kiedy je zmienić? Czy robić to raz na miesiąc, co trzy miesiące, a może raz na rok? Wskaźnik zmiany filtra sprawia, że nie musimy zgadywać, kiedy wymienić filtr. Gdy traci on swoje zdolności oczyszczania powietrza, wskaźnik zapala się, sygnalizując nam konieczność wymiany.

Czujniki jakości powietrza
Nie wszystkie oczyszczacze powietrza monitorują jakość powietrza. Niektóre tańsze produkty zawierają tylko włącznik / wyłącznik i ustawienie prędkości wentylatora. To my decydujemy, czy oczyszczacz powietrza powinien działać w trybie niskim, wysokim czy turbo. Czujniki jakości powietrza są dobrym rozwiązaniem dla urządzeń oczyszczających powietrze, ponieważ stale monitorują powietrze pod kątem szkodliwych cząstek. Po zidentyfikowaniu złych toksyn urządzenie automatycznie dostosowuje prędkość wentylatora, aby pozbyć się tych zanieczyszczeń w najszybszy możliwy sposób. Jak tylko toksyny zostaną usunięte z powietrza, maszyna powróci do pracy w trybie niskim.

Pilot
Wszystkie oczyszczacze powietrza mogą być sterowane za pomocą przycisków lub pokręteł znajdujących się na urządzeniu. Niektóre produkty oferują funkcję zdalnego sterowania, dzięki czemu możesz sterować nią z dowolnego miejsca w pokoju przy użyciu pilota. To bardzo komfortowe rozwiązanie.

Mobilność
Nie wszystkie oczyszczacze powietrza są przenośne. Niektóre produkty mają być ustawione w jednym miejscu i tam przechowywane. Inne obejmują koła lub uchwyt, który pozwala na przeniesienie urządzenia do różnych pomieszczeń. Jest to świetna opcja dla kogoś, kto chce przenosić oczyszczacz powietrza między różnymi pomieszczeniami w ich domu.


Opublikowano

w

przez

Tagi:

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *