Układamy panele podłogowe - jak unikać podstawowych błędów?

Układamy panele podłogowe – jak unikać podstawowych błędów?

Układanie paneli jest proste i nie wymaga wprawy. Wystarczą chęci, aby samemu ułożyć podłogę z paneli. Panele są prosto skonstruowane na wpust i pióro i dlatego łatwo się łączą.

Panele można też łatwo zdemontować, przenieść w inne miejsce, wymienić. Przy zakupie paneli najlepiej kierować się klasą ścieralności i grubością, która musi wynosić 7- 8 mm. Dobrze, jeśli panele mają impregnowane krawędzie, co jest konieczne gdy w mieszkaniu panuje duża wilgotność.

Układanie paneli podłogowych – poznaj podstawowe błędy!

Bardzo ważne jest ułożenie pod panelami izolacji z folii budowlanej, która ochroni przed wnikaniem wilgoci pod posadzkę. Na folii zaleca się ułożenie podkładu wyciszającego z pianki polipropylenowej lub płyty pilśniowej. Paneli nie można przyklejać, przybijać.

Przed ułożeniem paneli koniecznie trzeba dokładnie oczyścić posadzkę, musi być ona również sucha. Panele po przywiezieniu ze sklepu należy umieścić w pokoju, w którym będą układane, aby przyzwyczaiły się do wilgotności i temperatury danego pomieszczenia.

Przed ułożeniem najlepiej poczekać 2- 3 dni, a podczas samego układania nie otwierać okien, aby nie dopuścić do zmiany temperatury wewnątrz pomieszczenia.

Teoretycznie układamy panele wzdłuż ściany, ale aby ładnie się prezentowały dobrze, aby były układane równolegle z padaniem promieni słonecznych. Dlatego najlepiej układać je wzdłuż ściany prostopadłej do ściany z oknem.

Koniecznie należy zostawić przestrzeń dylatacyjną między ostatnimi rzędami paneli, a ścianą, ponieważ będą one jeszcze pracować pod wpływem temperatury.


Opublikowano

w

przez

Tagi:

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *