Prace antykorozyjne

Prace antykorozyjne

Fabryki i zakłady przemysłowe posiadające różnego rodzaju kominy, silosy czy konstrukcje kratowe wież i masztów, ulegają stopniowej korozji i wymagają odpowiedniego utrzymania. Jeśli więc zależy ci na efektywnym funkcjonowaniu zakładu, powinieneś zlecić regularne prace antykorozyjne profesjonalnej firmie, która zadba o sprawność i bezpieczeństwo twojego wyposażenia.

Normalną rzeczą jest to, że wszystko z czasem się zużywa. Różnego rodzaju obiekty, wykorzystują zróżnicowaną i często skomplikowaną maszynerię, którą trzeba utrzymywać stosując odpowiednie pokrycia i oczyszczania powierzchni. Na rynku możesz spotkać się z bogatą ofertą firm proponujących swoje usługi. Oto krótka charakterystyka prac antykorozyjnych, która pomoże ci podjąć decyzję odnośnie współpracy z wyspecjalizowanymi fachowcami.

Czym jest korozja?

Korozja to proces stopniowego niszczenia materiałów, który zachodzi między ich powierzchnią a otaczającym środowiskiem. W zależności od rodzaju materiału dominujące procesy mają charakter reakcji chemicznych, procesów elektrochemicznych, mikrobiologicznych lub fizycznych. Samo pojęcie ‘korozja’ stosuje się w odniesieniu do niszczenia struktury metali i materiałów niemetalicznych takich jak betony, żelbety, drewna, skały, szkła i tworzywa sztuczne. Są to takie procesy jak niszczenie spoiwa i kruszywa, topnienie, rozpuszczanie czy ługowanie. Szybkość samego korozyjnego niszczenia różnych wieloelementowych konstrukcji zależeć będzie od rodzaju połączenia materiałów. To wszystko powinno być brane pod uwagę przy projektowaniu, jednak z czasem pewne rzeczy po prostu się zużywają i wtedy trzeba ratować się pomocą specjalistów.

Na czym polegają prace antykorozyjne?

Prace antykorozyjne nie polegają tylko i wyłącznie na malowaniu powierzchni odpowiednimi farbami. Warto wiedzieć, że np. profesjonalne prace antykorozyjne konstrukcji stalowych to przede wszystkim odpowiednie dobranie właściwych technologii do rodzaju konstrukcji, stosowne oczyszczenie i przygotowanie podłoża oraz dobór pokrycia antykorozyjnego. Firmy specjalizujące się w tego rodzaju działalności wykonują swoje prace również na wysokości, przy użyciu dostępu linowego, drabin i rusztowań. Zakres działalności takiej firmy powinien mieć charakter specjalistyczny i powinien być uzależniony od specyfiki danego obiektu. Zwróć również uwagę na to czy w ofercie znajduje się zarówno metoda ręczna jak i mechaniczna oraz jakiego typu zabezpieczenia są proponowane.


Opublikowano

w

przez

Tagi:

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *