Ozdobne oświetlenie ogrodu

Ozdobne oświetlenie ogrodu

Światło oprócz do zapewnienia bezpieczeństwa użytkowników może posłużyć jako element dekoracyjny i podkreślający indywidualny urok ogrodu. Dzięki temu ogród stanie się wyjątkowym miejscem do odpoczynku nawet po zachodzie słońca.

Nowoczesne rozwiązania

Obecnie coraz częściej przy projektowaniu oświetlenia ogrodowego wykorzystuje się oświetlenie bezprzewodowe o solarne. Takie rozwiązanie posiada bardzo wiele zalet. Po pierwsze nie trzeba zakopywać i oznaczać specjalnie kabli, które doprowadzają prąd do oświetlenia. Po drugie: może je przemieszczać i ustawiać w innych miejscach, aranżując od nowa ogród. Oświetlenie wykorzystujące promienie słoneczne do świecenia wieczorami pozwoli także na zmniejszenie rachunków za energię elektryczną. Do zmniejszenia rachunków pozwolą także żarówki ledowe, halogenowe, bądź inne żarówki energooszczędne.

Modny design

Ogród nie tylko nabiera uroku dzięki padającemu światłu, ale także za sprawą samych lamp. Obecnie na rynku oświetleniowym jest ogromny wybór lamp, które zachwycają kształtami, czy kolorami. Lampy mogą być proste tradycyjne, ale także mogą imitować drewno, żeliwo i inne popularne niegdyś materiały, z których wykonywano się lampy.

Często posiadacze ogrodów podświetlają donice z pięknymi kwiatami, czy siedziska, np. ogrodowej sofy. Dzięki temu można w łatwy sposób zaakcentować wyjątkowe elementy ogrodu. Popularne są nadal słupki, które ustawia się przy ścieżkach i chodnikach.

Duża ilość lamp o podobnych kształtach, z tej samej serii, dostępna jest zarówno w formie wiszącej, jak i stojącej. Jest to bardzo dobre rozwiązanie, gdyż ogród nabiera jednolitego wyglądu.

Wytrzymałość i wodoszczelność

Oprawy lamp ogrodowych ze względu na przeznaczenie powinny posiadać odpowiednią odporność na zmieniające się warunki atmosferyczne, w tym zmiany temperatur, oraz wodoszczelność. Najwyższą wodoszczelnością powinny cechować się lampy przeznaczone do montowania pod wodą, na jej tafli lub w pobliżu zbiornika.

Kolorowe oświetlenie

Do oświetlania ogrodu trzeba dobrać odpowiednią barwę światła. Powinna być dobrana, np. do koloru elewacji, bądź otoczenia. Nowym rozwiązaniem jest stosowanie opraw ogrodowych RGB, które dają różnobarwne światło. Oświetlenie musi pasować do architektury samego budynku i innych komponentów znajdujących się w ogrodzie.


Opublikowano

w

przez

Tagi:

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *