Odgrzybianie i impregnacja dachówki

Odgrzybianie i impregnacja dachówki

O dachy naszych domów należy szczególnie dbać. Wiosna i jesień to te pory roku, kiedy pokrycie budowli wystawione jest na ciężką próbę. Wyjątkowo zmienna pogoda, temperatura i wilgoć sprawiają, że już po paru latach ciężko utrzymać dachówkę w dobrym stanie.

Charakterystyczną cechą dachówek jest ich porowatość. To właśnie mikro pory odpowiadają za wchłanianie wilgoci. Niestety towarzyszącym problemem jest przenikanie razem z wilgocią zanieczyszczeń, sadz, pył i spalin, które wnikają w strukturę pokrycia dachowego. Czynniki te mają niekorzystny wpływ na stan dachu, dlatego od czasu do czasu należy skorzystać z usług profesjonalistów. Warto wiedzieć, że odgrzybianie nie jest tożsame z wykonaniem izolacji przeciw wilgoci, udrożnieniem niedrożnych kanałów wentylacyjnych czy wykonaniem ekspertyz. Te wszystkie inne prace wymagają zupełnie odrębnego zlecenia. W naszym krótkim artykule dowiesz się na czym polega zakres usług związanych z odgrzybianiem

Odgrzybianie dachówki

Najczęściej w ramach usługi odgrzybiania otrzymuje się skuteczne usunięcie grzybów i ich zarodników. Dodatkowo zostaje określona przyczyna powstania zagrzybienia, zostają wykonane pomiary drożności wentylacji, wilgotności powietrza w lokalu, temperatur, stopnia zawilgocenia przegród budowlanych oraz materiału na którym opiera się grzyb. Ważne jest również to, że w końcowym protokole umieszczone są zalecenia i porady eksploatacyjne, które pozwalają w przyszłości uniknąć tego rodzaju problemów.

Impregnowanie dachówki

Po gruntownym czyszczeniu dachówki, należy ją właściwie zaimpregnować. Specjaliści zalecają zabezpieczanie dachu specjalistycznym impregnatem, co wiąże się z wieloma korzyściami, przedłużającymi dobry stan i kondycję przykrycia budynku. Warto tak uodporniać dach, ponieważ zaimpregnowana dachówka nabiera silnych właściwości hydrofobowych, co znaczy, że odpycha wodę, zmniejszając stopień nasiąkliwości i gromadzenia zanieczyszczeń. Ponadto dach ma zwiększoną mrozoodporność, jak również jest uodporniony na działanie promieni UV, dzięki czemu kolor dachówki nie blaknie zbyt szybko. Dobrze zaimpregnowany dach jest łatwiejszy do czyszczenia i przede wszystkim mniej narażony na zabrudzenia. Po profesjonalnie wykonanym zabiegu, twój dom będzie prezentował się jak nowy. Tak zabezpieczony dach będzie ci dobrze służył przez wiele lat.


Opublikowano

w

przez

Tagi:

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *