Oczyszczacze powietrza. Zadbaj o zdrowie swoich domowników.

Oczyszczacze powietrza. Zadbaj o zdrowie swoich domowników.

Wszyscy doskonale zdajemy sobie sprawę z tego, jak bardzo zanieczyszczone jest powietrze. Problem, wbrew pozorom nie dotyczy tylko dużych miast, w małych miasteczkach i na polskich wsiach również nie możemy już oddychać pełną piersią. Wydaje nam się, że po przekroczeniu progów naszych domów stajemy się bezpieczni. To mit! Powietrze w naszych domach może być zanieczyszczone równie mocno, jak to na zewnątrz. Wynika to głównie z kiepskiej wentylacji, chemikaliów zawartych w domowych środkach czyszczących, obecności zarodników pleśni, bakterii i alergenów, które dostają się do środka. Rozwiązaniem tego problemu mogą być oczyszczacze powietrza, które uwalniają powietrze w domu od rozmaitych zanieczyszczeń.

Jak działają oczyszczacze powietrza?
Większość oczyszczaczy powietrza działa na jeden z dwóch sposobów. Oczyszczacze wyposażone w filtr HEPA zasysają cząstki i zatrzymują je, aby nie mogły unosić się w powietrzu. Są w stanie wychwycić 99, 97% cząstek o wielkości zaledwie 0, 3 mikrona. Dotyczy to większości alergenów, wielu bakterii i niektórych wirusów.

Oczyszczacze z generatorem jonowym, emitują ujemnie naładowane jony do powietrza. Te zatapiają się w toksynach i powodują ich usunięcie z powietrza. Oczyszczacz powietrza wykorzystujący generator jonowy działa w nieco inny sposób, niż oczyszczacz z filtrem HEPA. Powoduje, bowiem, że szkodliwe cząstki spadają na podłogę, którą następnie trzeba odkurzyć. Niektóre produkty zawierają elektrostatyczną płytkę zbierającą, która gromadzi te toksyny, ale nie zawsze jest w 100% skuteczna.

Bez względu na rodzaj oczyszczacza powietrza, który kupujemy, oba pracują skutecznie, oczyszczając powietrze wokół nas. Zanieczyszczenia nie mają możliwości przedostania się do płuc podczas oddychania. Im mniej złych cząsteczek wdychamy, tym zdrowiej żyjemy.

Kiedy warto kupić oczyszczacz powietrza?
W oczyszczacz powietrza z pewnością warto zainwestować, gdy ktoś z domowników cierpi na alergię lub astmę. Wówczas rzeczywiście można zauważyć wyjątkową ulgę podczas oddychania. Możemy kupić oczyszczacz, gdy często chorujemy lub jesteśmy wyjątkowo podatni na infekcje. To urządzenie zatrzyma szkodliwe toksyny przenoszone drogą powietrzną, które powodują choroby. Oczyszczacz powietrza to doskonały wybór, gdy chcemy, aby nasze ciało pozostało wolne od toksyn unoszących się w powietrzu.


Opublikowano

w

przez

Tagi:

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *