Najlepsze szafki łazienkowe

Najlepsze szafki łazienkowe

Kiedyś wybór szafki łazienkowej był prostą sprawą, ponieważ chodziło tylko o wybór praktycznego miejsca do przechowywania nad umywalką lub toaletką. W dzisiejszych czasach projektowanie łazienek i rosnąca potrzeba ulepszenia dekoracji doprowadziły do nowatorskiego podejścia do mebli łazienkowych. W przeszłości byliśmy często zmuszeni do wyboru między funkcjonalnością, a stylem. Na szczęście tak już nie jest. Szafka w łazience jest niezbędna do łatwego przechowywania wszystkich potrzebnych kosmetyków w zasięgu ręki. Jednak szafki łazienkowe mogą uzupełniać inne meble łazienkowe i wzbogacać przestrzeń.

Szafki z lustrem
Duża część obecnie dostępnych na rynku szafek łazienkowych to szafki z lustrem. Poza tym, że zapewniają, tak ważne, miejsce do przechowywania, mają również inne zalety. Przede wszystkim sprawiają, że mała łazienka staje się bardziej przestronna, wyższa i większa. Pomieszczenie jest także dzięki nim jaśniejsze, gdyż lustro odbija naturalne światło wpadające do łazienki. Doskonałym wyborem jest zakup szafek ze stali nierdzewnej, które są odporne na szkodliwe działanie wilgoci, a przy tym mogą wyglądać bardzo efektownie.

Dzięki nowoczesnej technologii oświetleniowej, szafki z lustrem są teraz dostępne z podświetleniem LED. Choć może się wydawać, że oświetlenie wokół lustra nie jest konieczne, nie spełnia ono wyłącznie funkcji praktycznych. Podświetlane szafki świetnie nadają się do tworzenia relaksującej atmosfery w łazience, szczególnie podczas długiego prysznica lub kąpieli w wannie. Zamiast używać głównego światła, po prostu włączmy światła LED w szafce i odprężmy się, zapominając o stresach dnia.

Szafki idealne dla rodzin z dziećmi
Rodziny z młodszymi dziećmi mają do wyboru kilka opcji, jeśli chodzi o inwestowanie w bezpieczną szafkę łazienkową. Po pierwsze, mogą kupić szafkę wiszącą, aby swobodnie wybrać wysokość jej zawieszenia. Pamiętajmy o tym, że pewne niebezpieczne substancje np. środki chemiczne czy leki powinni się znaleźć poza zasięgiem dzieci. Dodatkowo można kupić szafki z miękkimi mechanizmami zamykającymi. W ten sposób unikniemy przytrzaśnięcia przez drzwiczki szafki małych, dziecięcych paluszków.
Duże rodziny muszą mieć wystarczająco dużą przestrzeń do przechowywania. Najwięcej miejsca zapewnią wysokie szafki łazienkowe, których smukłe linie tworzą bardzo elegancki efekt. Jeżeli szafka zawieszona jest na ścianie, nie wymaga dodatkowej powierzchni.


Opublikowano

w

przez

Tagi:

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *