Na co zwrócić uwagę kupując lampkę biurkową?

Na co zwrócić uwagę kupując lampkę biurkową?

Podczas gdy lampy wiszące i stojące służą głównie do oświetlenia otoczenia i akcentowania poszczególnych części pomieszczenia, lampki biurkowe mają spełnić konkretne zadane zadanie. Ich głównym celem jest zapewnienie światła niezbędnego do pracy przy biurku, nie ważne czy chodzi o wykonywanie ważnego projektu zawodowego czy tworzenie małego, dziecięcego dzieła sztuki.

O czym pamiętać kupując lampkę biurkową?
Idealnie, jeśli nasza lampa biurkowa będzie proporcjonalna do wielkości biurka – niezbyt duża lub mała. Nie ma twardej i sztywnej reguły dotyczącej określonej wysokości lub wielkości lampy. Gdy mamy duże biurko, oczywistym wyborem jest większa lampa. Małe biurko oznacza mniejszą powierzchnię blatu, a zatem lampka też powinna być mniejsza. Posiadając ograniczoną przestrzeń warto wybrać lampkę bez podstawy, która zajmuje dodatkowe miejsce. W takim przypadku sprawdzą się lampki montowane do ściany, których ramię można w dowolny sposób regulować, aby ustawić optymalny kąt padania światła.

Możliwość regulacji lampki biurowej to jedno z najważniejszych kryteriów jej wyboru. Pozwala, bowiem dostosować oświetlenie do bieżących potrzeb. Innego światła będziemy potrzebować siedząc przy biurku i przeglądając podręcznik, innego wykonując wymagające precyzji szkice. Lampki o regulowanym ramieniu są z pewnością bardziej uniwersalne i mogą być wykorzystywane do realizacji różnych zadań.

Rozważmy zastosowanie lampy LED. Głowica takiej lampy pozostaje chłodna w dotyku, bez względu na to, jak długo świeciła się lampa. Możemy jej, zatem bez przeszkód dotykać, aby regulować lampę. Dodatkowym bonusem są oszczędności na energii elektrycznej. Żywotność żarówek ledowych jest znacznie wyższa, niż żarówek tradycyjnych.

A może lampka clip on?
Wystarczy przymocować tę lampę do krawędzi biurka lub stołu, przy którym pracujemy. Jest zazwyczaj mała i lekka. Pozwala zaoszczędzić miejsce na powierzchni roboczej i może zaoszczędzić jeszcze więcej miejsca, gdy jej nie używamy. Wystarczy wówczas ją odpiąć od blatu i umieścić np. w szufladzie. To doskonałe rozwiązanie, gdy ze względu na ograniczoną przestrzeń jesteśmy zmuszeni do tworzenia sobie prowizorycznego miejsca pracy


Opublikowano

w

przez

Tagi:

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *