Młot pneumatyczny – jaki wybrać?

Młot pneumatyczny – jaki wybrać?

Młot pneumatyczny jest to narzędzie przeznaczone dla profesjonalistów. Doskonale nadaje się do pracy w najtrudniejszych oraz najcięższych warunkach. Młot pneumatyczne to narzędzie, które jest niezawodne, wytrzymałe i wykonane z naprawdę wysoko jakościowych materiałów. Jeśli podchodzisz poważnie do swojej pracy to nie ma co oszczędzać na zakupie tego rodzaju sprzętu, bo zamiast usprawnić jedynie utrudnimy sobie życie i naszą i tak już ciężką pracę. Młot pneumatyczny to urządzenie w które na pewno warto zainwestować, a możemy być pewni, że nam się to zwróci. Poniżej znajdziesz krótki poradnik, dotyczący tego czym się kierować przy wyborze młota pneumatycznego. Zapraszam do lektury!

Sprawdź jaka jest moc młota pneumatycznego!

Zanim dokonasz zakupu młota pneumatycznego to koniecznie powinieneś sprawdzić jego parametry, które odpowiadają za to z jaką mocą pracuje to urządzenie. Minimum jakie powinien spełniać taki podstawowy młot pneumatyczny to moc 1000W oraz częstotliwość drgań mniej więcej 4000 uderzeń na jedną minutę. Młot pneumatyczny o takiej mocy powinien nadawać się do takich czynności jak skuwanie posadzek czy wyburzanie. Jeśli dokonasz zakupu urządzeń tego rodzaju o słabszej mocy to musisz liczyć się z tym, że mogą one nie nadawać się do tego rodzaju prac. Natomiast w przypadku, gdy używamy młotów pneumatycznych w pracy na większą skalę to powinniśmy zadbać oto, aby nasze urządzenia były wyposażone w system liczby udarów oraz w system regulacji obrotów, ponieważ w ten sposób nasza praca stanie się o wiele bardziej efektowna i szybsza. Powinieneś także wiedzieć o tym, że im mniejsza jest prędkość obrotowa tym większe opory przy pracy będziesz musiał pokonywać. Pamiętaj o tym, że prędkość o której informuje nas producent na młocie pneumatycznym jest to wartość, która była mierzona przy pracy bez obciążenia, dlatego zastanów się jaka prędkość obrotowa będzie odpowiadała Twoje tempu pracy.

System mocowania narzędzi roboczych

Od typu użytego systemu mocowania narzędzi roboczych zależy maksymalna średnica wierteł oraz dłut, których będziesz mógł używać, a także sposób ich zamontowania w młocie pneumatycznym. Zdecydowanie bardziej pewniejszy i lepszy niż zacisk będzie uchwyt z kluczykiem – przede wszystkim jeśli przy Twojej pracy występują jakiekolwiek drgania. Młoty pneumatyczne można zasilać jedynie z sieci, ponieważ jest na nich bardzo duży poziom poboru prądu – dlatego powinieneś zaopatrzyć się w przedłużacz lub poszukać gniazdka w niedalekiej odległości.


Opublikowano

w

przez

Tagi:

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *