Meble idealne do łazienki

Meble idealne do łazienki

Wybierając meble do łazienki powinniśmy stawiać na ergonomię, solidne wykonanie i funkcjonalność. Warto zacząć od dokładnego zmierzenia łazienki i zaplanowania ustawienia wszystkich sprzętów. Następnie możemy przejść do meblowania. Sprawdź, jak to zrobić?

Na liście typowych mebli łazienkowych znajdują się szafki, szuflady, zabudowy oraz sprzęty takie jak umywalka, wanna, prysznic czy deska sedesowa. Elementy te stanowią niezbędne wyposażenie każdej łazienki, bez względu na to czy jest to małe, czy duże pomieszczenie. Warto mieć to na względzie planując inwestycję w meble łazienkowe. Wszystkie istotne elementy wyposażenia powinny się tu zmieścić tworząc jednocześnie harmonijną aranżację wnętrza.

Łazienkowe dopasowanie
Wiemy już, że w łazience muszą znaleźć się podstawowe elementy wyposażenia, tj. umywalka, deska sedesowa, wanna i/lub prysznic, często także pralka i suszarka. Ponadto miejsce musi być także na różnego typu meble łazienkowe: szafka pod umywalkę, szafki na ręczniki, czy półki na kosmetyki.
Zwykle wybierając meble kierujemy się preferowanym stylem, kolorem, ceną, jednak nie zapominajmy o tym, że przy wyborze mebli łazienkowych najważniejszą rolę odgrywa jakość. Powinny one posłużyć nam długie lata. Tego rodzaju meble powinny być wykonane z wysokiej jakości materiałów, które będą odporne na wodę. Dodatkowo powinny być właściwie zabezpieczone przed wilgocią, na której działanie będą ciągle narażone. Najlepszym rozwiązaniem będą tu meble pokryte lakierem ochronnym, dzięki któremu ich powierzchnia będzie odporna na ścieranie i działanie pary wodnej.

Cechy dobrej jakości
Dobrej jakości meble łazienkowe można poznać po tym, że są pokryte lakierem na całej powierzchni, a dodatkowo wszystkie ich elementy metalowe posiadają zabezpieczenie przed rdzewieniem. Jakość mebli do łazienki niestety często możemy poznać po cenie. Tanie elementy łazienkowego wyposażenia będą zmieniały swój kształt pod wpływem wilgoci, zatem nie warto w tym przypadku zbyt wiele oszczędzać.
Meble do łazienki należy dopasować wymiarowo zarówno do pomieszczenia jak i do nas samych. Wszystkie elementy powinny być funkcjonalne i łatwo dostępne dla każdego domownika. Wyobraźmy sobie sytuację, gdy na przykład lustro będzie wisieć zbyt wysoko lub zbyt nisko, albo nie będziemy mogli w pełni wysunąć szuflady. W łazience funkcjonalność jest niezwykle istotna, ponieważ z tego pomieszczenia korzystamy bardzo często.


Opublikowano

w

przez

Tagi:

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *