MDF czy drewniane? Wybieramy meble łazienkowe.

MDF czy drewniane? Wybieramy meble łazienkowe.

Kupując meble łazienkowe musimy rozważyć wiele kwestii. Jedną z nich jest z pewnością rodzaj materiału, z którego wykonane będą nasze meble. Dwie z najbardziej popularnych opcji to MDF, czyli płyta pilśniowa średniej gęstości oraz drewno. Materiały te posiadają nieco inne właściwości. Podpowiadamy, zatem, które rozwiązanie ma więcej zalet.

MDF
Płyta pilśniowa o średniej gęstości jest produktem z włókien drzewnych, który powstaje przez połączenie włókien spoiwem woskowym lub żywicznym. Jest to lekki materiał, który jest stosunkowo trwały. Jest także łatwy w czyszczeniu, chociaż nigdy nie powinien być czyszczony wybielaczem ani materiałami ściernymi. Zamiast tego powinniśmy wykorzystać do czyszczenia naturalne produkty takie, jak ocet lub wodorowęglan sodowy do głębokiego czyszczenia.

Zazwyczaj meble łazienkowe MDF są tańsze, niż meble drewniane. Jest tak, ponieważ MDF to materiał kompozytowy. Może być używany do tworzenia mebli pasujących zarówno do nowoczesnych, jak i tradycyjnych łazienek. Meble MDF są najczęściej w kolorze białym, chociaż dostępne są inne kolory.

Meble drewniane
Drewniane meble łazienkowe są bardziej solidne w porównaniu z płytami MDF, dlatego z reguły są objęte dłuższą gwarancją. Dostępne są różne odcienie drewna, w tym mahoń i dąb. Wybór koloru powinien być podyktowany między innymi wielkością pomieszczenia. W mniejszych łazienkach, ciemne meble będą tworzyć przytłaczające wrażenie, ale do większych pomieszczeń nadają się idealnie.

Meble drewniane pasują do wnętrz urządzonych w różnym stylu od modernistycznych i minimalistycznych, nowoczesnych łazienek, po łazienki w stylu tradycyjnym lub shabbby-chic.

Ponieważ szafki łazienkowe są używane bardzo często, a drewniane meble mają tendencję do zadrapań, należy zastanowić się, gdzie zostaną zamontowane, aby zminimalizować ryzyko uszkodzenia. Wszystkie drewniane meble łazienkowe są odpowiednio zabezpieczone przed szkodliwym działaniem wody. Posiadają uszczelnione krawędzie, co ogranicza dostęp wilgoci. Rozsądne i częste czyszczenie powinno przedłużyć trwałość tego rodzaju mebli i zachować wysoki stopień odporności na wilgoć.

Zarówno meble drewniane, jak i MDF są zbudowane tak, aby wytrzymać trudne warunki panujące w łazience, dzięki czemu możemy mieć pewność, że po wielu latach pozostaną funkcjonalne i zachowają swój elegancki wygląd.


Opublikowano

w

przez

Tagi:

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *