Malowanie trudno dostępnych miejsc

Malowanie trudno dostępnych miejsc

Wysoki budynek, dach, skomplikowana elewacja, są miejsca, w których prace malarskie trudno jest przeprowadzić samodzielnie, czy bez specjalistycznego sprzętu. Tego typu usługi najlepiej zlecić fachowcom od prac wysokościowych. Sprawdź, co warto wiedzieć przed wyborem konkretnej firmy.

Decydując się na firmę wykonującą prace wysokościowe warto zwrócić uwagę na kwalifikacje i doświadczenie zatrudnianych przez nią pracowników, np. czy posiadają odpowiednie certyfikaty i licencje. Ważne jest także to, aby posiadali oni specjalne uprawnienia alpinistyczne zezwalające na wykonywanie usług wysokościowych. Znajomość technik alpinistycznym umożliwia firmie prowadzenie prac na każdej wysokości, w miejscach, które są trudno dostępne. Bardzo ważne jest również zaplecze techniczne jakie posiada dana firma, bowiem profesjonalny sprzęt i urządzenia do wykonywania prac wysokościowych gwarantują bezpieczeństwo i wysoką jakość usług.

Jak realizowane są prace?

Przed rozpoczęciem malowania trudno dostępnych miejsc na wysokości powinna być przeprowadzona wizja lokalna obiektu w celu dobrania najlepszej techniki wykonania robót wysokościowych. Malowanie trudno dostępnych miejsc odbywa się często z wykorzystaniem technik dostępu linowego. Niewątpliwą zaletą tego rozwiązania jest niższa cena, bowiem firma realizująca zlecenie malowania nie musi ponosić kosztów stawiania rusztowań. Inną popularną metodą jest używanie różnego rodzaju wysięgników, tj. wysięgnik koszowy, czy nożycowy. Tym sposobem malowanie elewacji oraz wszelkiego typu inne prace budowlane przebiegają nie tylko bezpiecznie, ale również szybko.

Przez wzgląd na ryzyko ubrudzenia sprzętu alpinistycznego malowanie na wysokościach powinno być wykonywane ze szczególną ostrożnością. W przypadku bardziej skomplikowanych prac często stosowane są ruchome osłony, które zabezpieczają liny przed działaniem rozpuszczalników. Celem tego zabiegu jest przedłużenie ich przydatności, a w konsekwencji obniżenie kosztów usługi.


Opublikowano

w

przez

Tagi:

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *