Kuchnia. Jak wyeksponować naczynia i akcesoria kuchenne?

Kuchnia. Jak wyeksponować naczynia i akcesoria kuchenne?

Naczynia i różnego rodzaju akcesoria kuchenne mogą pełnić bardzo dobrą funkcję dekoracyjną. Coraz częściej też stosujemy tego rodzaju zabieg w naszych pomieszczeniach kuchennych. Decydujemy się zatem na wystawienie naczyń oraz akcesoriów kuchennych na widok. Jaki jest tego efekt? Ładnie prezentujące się naczynia z porcelany, wazy i inne akcesoria, są w stanie dodać wnętrzom uroku oraz w znaczny sposób podkreślić ich charakter. Jak skutecznie wyeksponować naczynia i akcesoria w kuchni? Gdzie je umieścić i jaki mebel w tym celu wykorzystać?

Najlepszym rozwiązaniem okazują się zatem wiszące półki, kredense oraz przeszklone witryny. W zależności od stylu naszej kuchni, możemy wybrać jeden z tych mebli i efektownie udekorować naszą kuchnię. Stare naczynia, które mimo upływu lat, nadal prezentują się ciekawie i oryginalnie, mają z reguły swoje miejsce w szufladach lub w szafkach. Tymczasem, bardzo ciekawym zabiegiem może okazać się wystawienie ich na zewnątrz – zwłaszcza, jeśli nasza kuchnia urządzona jest w stylu rystykalnym, czy prowansalskim na przykład. Dostępne obecnie w sprzedaży naczynia nie muszą być jedynie praktyczne. Coraz częściej oferowane są nam naczynia, które prezentują się bardzo ładnie, pełniąc tym samym niezwykle ciekawą funkcję dekoracyjną. Takie naczynia z całą pewnością zasługują na swoje miejsce w ładnej przeszklonej witrynie lub na kredensie.

Wspomniane witryny oraz kredensy są z reguły bardzo pojemne, często posiadają również wiele segmentów, a dzięki swojej charakterystycznej budowie, umożliwiają umieszczenie przedmiotów, które zawsze są na widoku. To meble stworzone specjalnie z myślą o tym, aby przechowywać rzeczy na wierzchu i efektownie je prezentować. Jeżeli zależy nam na wyeksponowaniu efektownych naczyń, możemy zdecydować się na kredens posiadający otwartą nadstawkę. Jeżeli funkcję dekoracyjną natomiast ma pełnić stara porcelana, czy inne unikalne akcesoria kuchenne, warto wybrać witrynę posiadającą przeszklone drzwiczki – będą one w stanie zabezpieczyć przedmioty przed ewentualnym uszkodzeniem. Tego rodzaju meble to niezwykle gustowny i oryginalny dodatek do każdego rodzaju wnętrz. Doskonale nadają się zatem do wnętrz urządzonych zarówno w stylu klasycznym, jak i w stylu retro.

Problem może stanowić jedynie rozmiar tego rodzaju mebli. Zazwyczaj są one duże i pojemne. Jeżeli posiadamy więc małą kuchnię, warto poszukać mniejsze i węższe modele. Ciekawym rozwiązaniem może okazać się również podzielenie dużego kredensu na dwie części.


Opublikowano

w

przez

Tagi:

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *