Które dodatki łazienkowe wybrać ?

Które dodatki łazienkowe wybrać ?

Trzeba przyznać, że nieodłącznym elementem wyposażenia każdej łazienki są różnego rodzaju dodatki: wieszaki na ręczniki, mydelniczki, dozowniki, drążki na papier toaletowy, półki na kosmetyki, stojaki na szczoteczki do zębów, uchwyty na suszarki do włosów. Poniżej znajdziesz krótki poradnik, dotyczący tego, co można wybrać z bogactwa łazienkowych akcesoriów. Przeczytaj go koniecznie!
Dodatki łazienkowe
Zacznijmy od tego, że łazienkowe dodatki ozdobią nawet najbardziej monotonne wnętrze. Poza tym ułatwią nam wiele czynności związanych z utrzymaniem higieny, a ich wybór powinna ograniczać w zasadzie tylko nasza wyobraźnia. Jednak kupując dodatki łazienkowe, warto zwrócić uwagę na rodzaj materiału, z którego zostały wykonane. Trzeba przyznać, że najczęściej są to różne odmiany tworzyw sztucznych, materiały ceramiczne, szkło, nawet kryształ. Bardzo często wykorzystuje się także metal, głównie aluminium lub mosiądz. Oprócz tego modny jest metal chromowany — błyszczący lub matowy. Ponadto ciekawym pomysłem jest także zestawienie nowoczesności z naturą, czyli chromu z drewnem. Generalnie rzecz ujmując wszystkie łazienkowe akcesoria dostępne są w wielkiej gamie kolorów, wzorów i faktur. Oczywiście w zależności od upodobań i wizji wystroju łazienki, można ją wyposażyć w dodatki wymyślnie stylizowane lub proste w formie. Natomiast osoby tęskniące za tradycją ucieszy ceramika w ciepłych barwach, z kolei podążającym z biegiem czasu, producenci proponują styl nowoczesny w niezliczonych wersjach.
Funkcje, jakie spełniają akcesoria łazienkowe
Generalnie rzecz ujmując akcesoria pełnią ściśle określone zadanie, ich rozmieszczenie powinno więc być gruntownie przemyślane. Poza tym dodatki łazienkowe oferowane są w kompletach, bądź jako pojedyncze elementy. Mało tego, dla osób bardziej wymagających projektanci dopasowują te elementy do baterii, luster oraz oświetlenia, tworząc całościowe zestawy wyposażenia łazienki. Oczywiście poza funkcją użytkową, akcesoria łazienkowe powinny pełnić także funkcję dekoracyjną, stanowić dopełnienie całości wystroju wnętrza. W związku z tym należy odpowiednio zgrać je stylistycznie.
Natomiast, jeśli nasza łazienka, zaprojektowana jest w stylu nowoczesnym, takie też powinny być dodatki. Zwykle prostota oraz surowe, geometryczne kształty — to w dużym uproszczeniu właśnie ten styl. Przede wszystkim doskonale zaakcentują go akcesoria wykonane ze szkła, stali lub kamienia. Generalnie naturalna ekołazienka będzie wymagała dodatków z drewna. Oczywiście dobierajmy jednak te, wykonane z gatunków o dużej odporności na wilgoć. Za to styl klasyczny, wytworny, możemy podkreślić akcesoriami z kamienia, marmuru lub ze skóry.


Opublikowano

w

przez

Tagi:

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *