Jaki klucz udarowy wybrać?

Jaki klucz udarowy wybrać?

Obecnie klucze udarowe są powszechnie używane w sposób amatorski jak i w profesjonalnych warsztatach samochodowych. Dlatego jeśli posiadasz swój amatorski garaż, który chciałbyś wyposażyć w niezbędne narzędzia to koniecznie powinieneś pomyśleć nad zakupem odpowiedniego klucza udarowego. Jest to narzędzie, które n pewno będzie przydatne w wielu czynnościach, w związku z tym warto znaleźć dla niego trochę miejsca w swoim składziku. Warto wiedzieć, że w sklepach dostępne są dwie grupy tego rodzaju narzędzi – są to tu elektryczne klucze udarowe oraz pneumatyczne klucze udarowe. Różnią się one pomiędzy sobą w zasadniczych kwestiach, które powinieneś przemyśleć przed dokonaniem zakupu klucza udarowego. Poniżej znajdziesz krótki poradnik, dotyczący tego czym należy się kierować przy wyborze odpowiedniego klucza udarowego. Zapraszam do lektury!

Do czego możemy użyć klucza udarowego?

Przede wszystkim klucze udarowe to narzędzia, których możemy użyć w celu przykręcania oraz wykręcania śrub w miejscach łatwo dostępnych. Dlatego doskonale sprawdzają się one jako wyposażenie wszelkiego rodzaju warsztatów wulkanizacyjnych. Warto zaznaczyć również, że to dzięki kluczom udarowym minimalizujemy zasób naszej siły fizycznej, której normalnie byśmy musieli użyć do przykręcenia lub wkręcenia śruby.

Klucze pneumatyczne – co warto o nich wiedzieć?

Jeżeli chodzi o klucze pneumatyczne to jeśli używamy ich do naprawy lub konserwacji busów czy samochodów ciężarowych to powinniśmy zadbać oto, aby nasze klucze pneumatyczne miały trochę większy moment obrotowy, ponieważ wiąże się to z jego większą wytrzymałością. W przypadku, gdy jesteśmy właścicielami niedużych samochodów osobowych to w zupełności wystarczy nam mniejszy moment obrotowy. Warto także pamiętać o tym, że klucze udarowe, które posiadają nieduży moment elektryczny doskonale sprawdzą się przy takich czynnościach jak na przykład wykręcanie świec zapłonowych. Do kluczy pneumatycznych zaliczamy także klucze pneumatyczne hydrauliczne. W przypadku tej konkretnej kategorii kluczy to musimy być świadomi tego, że te narzędzia wymagają drogiego sprzętu dodatkowego. Poza tym same klucze pneumatyczne hydrauliczne należą do droższych narzędzi dlatego zwykle stosuje się je raczej tylko w profesjonalnych warsztatach wulkanizacyjnych.

Na co mogą być zasilane klucze udarowe?

Generalnie klucze udarowe możemy podzielić na te które współpracują ze sprężarką oraz na te które działają na prąd (w postaci akumulatora, zasilanie sieciowe oraz z gniazda zapalniczki).


Opublikowano

w

przez

Tagi:

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *