Jak wybrać dobrą szlifierkę?

Jak wybrać dobrą szlifierkę?

Każdy majster zdaje sobie sprawę z tego, że wybór i kupno dobrej szlifierki to nie lada wyzwanie. Ponadto każdy fachowiec wie, że dobre szlifowanie to przede wszystkim dobór odpowiedniego papieru ściernego oraz co ważniejsze – odpowiedniego i sprawdzonego sprzętu. Warto także wiedzieć, że innych narzędzi będziemy używać do szlifowania drewna grubego, a całkiem innych do szlifowania drewna miękkiego. Jeśli będziemy przestrzegać tych zasad to na pewno uda uzyskać nam się perfekcyjnie gładką i dobrze prezentującą się powierzchnie. Zanim jednak dokonamy zakupu własnej szlifierki dobrze jest zrobić przegląd na rynku dostępnych modeli i zastanowić się porządnie co by nas interesowało. Poniżej znajdziesz krótki poradnik, dotyczący tego, czym się kierować przy zakupie szlifierki. Zapraszam do lektury!

Szlifierki mimośrodowe

Szlifierki mimośrodowe są to urządzenie, które doskonale sprawdzają się w trakcie szlifowania powierzchni lekko zakrzywionych oraz płaskich. Warto także zaznaczyć, że idealnie nadają się do usuwania i zdzierania starych i zniszczonych powłok malarskich. Poza tym jeśli wymienimy sobie rodzaj tarczy w naszej szlifierce mimośrodowej to będziemy mogli używać jej również jako polerki. Zanim jednak dokonamy zakupu szlifierki mimośrodowej to powinniśmy sprawdzić jaka jest liczba wychyleń, które tarcza robi w ciągu jednej minuty. Ponadto koniecznie powinniśmy zobaczyć jaka jest średnica tarczy naszej szlifierki. Pamiętajmy, że im większa będzie tarcza szlifierki tym szybciej będzie ona szlifować nasze powierzchnię. Na koniec dobrym pomysłem będzie rzucenie okiem na mimośrodowość szlifierki. Musisz wiedzieć, że im większe jest wychylenie tarczy tym lepiej będzie ona pracować.

Szlifierki kątowe

Są to jedne z najpopularniejszych szlifierek i są najczęściej wybierane przez panów. Przede wszystkim służą one do przecinania oraz szlifowania metali, a także innych twardych materiałów – dlatego doskonale sprawdzają się przy różnego rodzaju domowych przeróbkach. Warto wiedzieć, że szlifierki kątowe zwykle posiadają tarcze, których średnica wynosi około 23 centymetry i tarcze te są wymienne.

Szlifierki taśmowe

Ten rodzaj szlifierki doskonale sprawdza się do szlifowania zgrubnego powierzchni dużych. Będąc w sklepie dobrze jest się dowiedzieć od sprzedawcy jaka jest prędkość przesuwu taśmy (pamiętaj, że im jest większa tym praca będzie skuteczna) oraz o wymiary taśmy (generalnie im jest większa, tym szybciej nasze urządzenie będzie szlifować).


Opublikowano

w

przez

Tagi:

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *