Jak wybrać dobrą nitownicę?

Jak wybrać dobrą nitownicę?

Obecnie do prac związanych z remontem czy budową domu, którą coraz częściej bardziej opłaca się zrobić na własną rękę potrzebujemy zaopatrzyć się w odpowiedni, profesjonalny sprzęt. Co za tym idzie wielu z nas zaczyna otwierać swoje własne składziki czy też garaże oraz wyposażać je w niezbędne narzędzia. Panie mają swoje pełne ubrań i butów garderoby oraz wypełnione kosmetykami łazienkami to Panowie zasługują na swoje małe pomieszczenia pełne męskich urządzeń. Miejsce gdzie mogą troszkę pomajsterkować, a przy okazji coś naprawić lub wyremontować w domu. Jednym z urządzeń, które na pewno przyda nam się do prac remontowych oraz budowlanych będzie na pewno dobrej jakości nitownica. Kupno dobrej nitownicy jednak nie jest takim łatwym zadaniem, dlatego poniżej znajduje się krótki poradnik, dotyczący tego, czym się kierować przy wyborze nitownicy. Zapraszam do lektury!

Czym się kierować przy wyborze nitownicy?

Przede wszystkim zanim dokonamy zakupu nitownicy warto sprawdzić czy długość oraz szerokość części roboczej będą dopasowane do zadań, do których planujemy naszego narzędzia używać. W związku z tym koniecznie powinniśmy się dowiedzieć jakiej długości ramię będzie odpowiadać naszym potrzebom. Ponadto bardzo istotne jest, aby sprawdzić czy nasza nitownica jest odpowiednio wyważona. Dużym plusem jest także nitownica, która posiada gumową rękojeść, ponieważ w trakcie pracy nie będzie ona nam się wyślizgiwać z dłoni.

Czy warto kupić nitownicę pneumatyczną?

Odpowiedź na to pytanie brzmi: tak, warto, ponieważ nitownica pneumatyczna jest narzędziem bardzo praktycznym oraz wygodnym. Jej największą zaletą jest to, że nie musimy używać dużo siły w trakcie jej używania, ponieważ wystarczy jak naciśniemy odpowiedni przycisk i gotowe! W przypadku, gdy musimy zamocować dużą ilość nitonakrętek to niestety, ale bardzo szybko możemy się zmęczyć, jeśli będziemy używać do tego nitownicy ręcznej. Poza tym warto zaznaczyć, że nitownice pneumatyczne cechuje dużo większa siła zacisku niż nitownice ręczne. To natomiast skutkuje w tym, że szybsze jest tempo naszej pracy tym narzędziem. Dlatego właśnie większość fachowców korzysta z tego rodzaju narzędzi na skalę przemysłową – w związku z tym muszą one być naprawdę wytrzymałe oraz szybkie.

Ręczna nitownica

Jeśli chodzi o ręczną nitownicę to jej atutem jest to, że nie wymaga ona od nas żadnego dodatkowego zasilania, więc możemy posługiwać się nią swobodnie w niemal każdych warunkach. Poza tym dużym plusem tego rodzaju narzędzi jest również to, że są one zasadniczo proste w obsłudze.


Opublikowano

w

przez

Tagi:

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *