Jak przygotować się do remontu?

Jak przygotować się do remontu?

Choć pomysł na remont pojawia się czasem nagle i najlepiej jeszcze dziś byśmy go rozpoczęli, dobrze jest powstrzymać emocje i choć w pewnym stopniu zaplanować remont.

Teoria i praktyka mówią, że nie da się przygotować do remontu na 100%, zawsze pojawią się sytuacje nieprzewidziane, jak nierzetelna ekipa, czy ściany żyjące swoim życiem podczas wykańczania, ale podstawy przygotowania są konieczne, mimo wszystko.

Przygotowywanie się do remontu całego domu – co musisz wiedzieć?

Najważniejszy w przygotowaniach do remontu jest jego kosztorys, który musi zawierać koszt wykonania remontu, jeśli wykonuje go ekipa. Tutaj najlepiej zatrudnić wiarygodną firmę, z którą podpisujemy umowę. Mamy gdzie dociekać swoich praw, jeśli nastąpią nieoczekiwane problemy. Dodatkowo doliczamy cenę materiałów.

Do tych kosztów dobrze jest dodać 20-30% z kosztów, które przewidzieliśmy na powyższy cel, ponieważ zostaną one zapewne spożytkowane na tzw. nieprzewidziane okoliczności.

Jeśli mamy problem z wyliczeniem kosztów, w Internecie istnieje wiele stron, które pomagają w podliczaniu wydatków. Zazwyczaj są to strony sieci sklepów z artykułami budowlanymi, w których to możemy przy okazji zrobić zakupy.

Są to sklepy na tyle duże, że można liczyć na rabat, jeśli towar na cały remont weźmiemy w jednym miejscu. Sklep załatwia również często bezpłatny dojazd. Nam pozostaje dobranie ekipy remontowej, koniecznie z polecenia lub z referencjami. Warunkiem koniecznym jest również legalna firma, która wystawi gwarancję na wykonanie prac. Wiemy kogo szukać, jeśli pojawią się problemy z jakością wykonania.


Opublikowano

w

przez

Tagi:

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *