Dekoracja za pomocą lamp stojących

Dekoracja za pomocą lamp stojących

Piękna lampa stojąca to jeden z najprostszych sposobów, aby dodać wnętrzu charakteru i uczynić je niepowtarzalnym. Lampy podłogowe mają ogromny wpływ na ogólny wygląd domu. Musimy zdawać sobie sprawę z tego, że bez odpowiedniego oświetlenia w domu nawet najbardziej wyszukane przestrzenie nie będą kompletne. Lampy podłogowe należą do kategorii oświetlenia funkcyjnego i pełnią ważną rolę w każdym domu. Stanowią także ciekawy element dekoracyjny. Inwestując w lampę stojącą należy wziąć pod uwagę różne czynniki. Rozmiar, kształt i styl muszą być dopasowane do stylu i potrzeb oświetleniowych naszego domu.

Styl lamp stojących
Ich wysoka budowa sprawia, że dekorowanie lampami podłogowymi jest stosunkowo łatwe, ponieważ mieszczą się w niemal każdej przestrzeni. Wybierając lampy, zastanówmy się nad stylem, który chcemy osiągnąć w domu. Pomyślmy o lampie, jako elemencie, którego celem jest uzupełnienie reszty pomieszczenia. Jeśli nasze wnętrza urządzone są w stylu nowoczesnym, najlepszym rozwiązaniem będzie prosta i opływowa lampa podłogowa, która będzie łatwo wtapiać się w charakter pomieszczenia, nie przytłaczając całego wystroju. Gdy chcemy ustawić swoją lampę podłogową, jako centralny punkt pokoju, wybierzmy modele o odważnych kolorach, które wyróżniać się będą z pozostałej części wystroju. Lampy w odcieniach neutralnych pozwolą nam z kolei, aby uzyskać bardziej subtelny wygląd wnętrza.

Funkcjonalność
Najlepszym aspektem lamp podłogowych jest to, że są one projektowane zarówno, jako dodatki ozdobne, jak i funkcjonalne. Dlatego przy wyborze lampy podłogowej należy wziąć pod uwagę, ile światła chcemy uzyskać. Jeśli lampa ma oświetlać całe pomieszczenie lub zapewnić światło do czytania, najlepszym wyborem jest półprzezroczysty odcień. Kształt lampy podłogowej można również wziąć pod uwagę przy wyborze rodzaju oświetlenia. Na przykład łukowe lampy podłogowe umieszczone za kanapą lub małym stołem śniadaniowym to rozwiązanie przyciągające uwagę. Oferują zaskakująco ciepłe i rozproszone światło, jednocześnie dodając nowoczesnego akcentu do każdej przestrzeni. Lampy stojące warto umieszczać w najciemniejszych zakamarkach pomieszczenia. Lampy podłogowe służące do czytania powinny być ustawione za lub z boku sofy czy fotela, rzucając światło bezpośrednio na książkę trzymaną w dłoni, a nie na twarz osoby czytającej.


Opublikowano

w

przez

Tagi:

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *