Czym kierować się wybierając dodatki do łazienki ?

Czym kierować się wybierając dodatki do łazienki ?

Urządzenie łazienki nie kończy się na wyborze glazury i niezbędnych urządzeń sanitarnych. Możliwości, jakie dają nam producenci armatury oraz akcesoriów łazienkowych sprawiają, że każde wnętrze może zyskać niepowtarzalny charakter i idealnie współgrać z pozostałymi pomieszczeniami w domu. Przy wyborze dodatków istotny jest kolor, kształt i materiał z którego zostały wykonane. Dążąc do spójności poszczególnych elementów i chcąc uniknąć wrażenia przeładowania, należy uważnie dokonywać wyboru, ograniczając się do współgrających ze sobą dwóch-trzech kolorów i faktur.

Określenie stylu
Wybór dodatków wynika bezpośrednie z decyzji, jakie podejmujemy wcześniej, planując rozmieszczenie wanny, prysznica czy toalety, oraz wybierając meble łazienkowe. Mimo, że są one bardziej standardowe niż meble pokojowe, także określają nasze preferencje. Dodatki podkreślają wybrany styl, dlatego powinny być dopasowane świadomie, by efektem była spójna koncepcja. Często w sklepach urzekają nas przedmioty o całkowicie różnym charakterze – nie można jednak ulegać impulsowi, ale zastanowić się, czy wykonany ze stali nierdzewnej uchwyt na ręczniki na pewno będzie pasował do łazienki, w której zdecydowaliśmy się na drewniane meble w stylu skandynawskim.

Funkcjonalność ozdobnych elementów
Dodatki w łazience nie tylko stanowią jej dekorację, ale także przydadzą się w codziennym życiu. Trudno wyobrazić sobie funkcjonalne wnętrze bez dozownika na mydło czy uchwytu na ręczniki. Chcąc urozmaicić wygląd łazienki można jednak posunąć się dalej – architekci wnętrz chętnie sięgają po niestandardowe rozwiązania, które przedmioty praktyczne czynią wyrazistymi akcentami dekoracyjnymi.

Wybór na lata
Remont łazienki to poważne przedsięwzięcie organizacyjne, a przede wszystkim finansowe. Raz wybrane płytki czy wanna będą nam służyć przez wiele lat i również pod tym kątem warto rozważać ich wybór. Zbyt intensywna barwa czy krzykliwe wzory mogą okazać się dla nas męczące. Wśród łazienkowych dodatków przeważają te, które można wymieniać częściej, odmieniając nieco charakter wnętrza. Jednak elementy armatury, zwłaszcza jeśli zdecydujemy się na baterie podtynkowe, posłużą nam znacznie dużej, a stanowią istotny element decydujący o charakterze łazienki.


Opublikowano

w

przez

Tagi:

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *