Czy warto mieć sejf w swoim domu?

Czy warto mieć sejf w swoim domu?

Sejf w domu wielu osobom wydaje się fanaberią. Jednak często posiadamy cenne przedmioty takie, jak biżuteria, pieniądze, elektronika czy ważne dokumenty. Ważne jest, abyśmy przechowywali je w bezpiecznym miejscu. Istnieje wiele różnych rodzajów sejfów dostępnych na rynku do różnych celów. Zastanówmy się, zatem, czy warto wprowadzić to rozwiązanie do swojego domu?

Co to jest sejf i do czego się przydaje?
Sejf to mocne, zabezpieczane i zamykane pudełko służące do ochrony cennych przedmiotów. Sejfy są powszechnie stosowane w bankach, ale można je również kupić do celów domowych. W ten sposób możemy zabezpieczyć pewne wartościowe rzeczy na własną rękę.

Odpowiedź na pytanie, czy potrzebujemy sejfu, zależy w dużej mierze od osobistych względów. Zanim zdecydujemy się na jego zakup, warto zastanowić się, jakie przedmioty chcemy przechowywać w sejfie. Jeżeli cenne przedmioty są przechowywane w naszym domu, ale jedynie sporadycznie, być może lepszym rozwiązaniem będzie wynajęcie skrytki bankowej. Musimy liczyć się również z tym, że dobrej jakości sejf to spora inwestycja.

Różne rodzaje sejfów
Istnieje wiele różnych rodzajów sejfów, które są tworzone do konkretnych celów. Jednym z najczęściej spotykanych rodzajów sejfów są sejfy ścienne, które instalowane są w ścianie i zwykle są przykryte półką na książki lub obrazem. Umieszcza się je w miejscu, które jest ukryte przed wzrokiem. Dzięki takiemu zamaskowaniu nie przyciągają uwagi osób trzecich. Niestety nie są w stanie pomieścić zbyt wiele rzeczy. Są najbardziej skuteczne do przechowywania dokumentacji, zdjęć i drobnych przedmiotów wartościowych.

Sejfy podłogowe
Podłogowe sejfy to rodzaj sejfów ukrytych w podłodze domu. Zazwyczaj są one osadzone w betonowym fundamencie domu. Są dosyć nieporęczne i wymagają sporej ilości miejsca. Możemy przechowywać w nich wszystko, od biżuterii i metali szlachetnych, przez gotówkę, po elektronikę oraz dzieła sztuki. Takie sejfy zapewniają doskonałą ochronę przed pożarami, powodziami i włamaniami.

Sejfy do broni
Jeśli chcesz przechowywać broń, potrzebny nam będzie specjalistyczny sejf, wyposażony w zaawansowane zamki, odporny na włamanie metal i technologię rygla blokującego. Chodzi o to, aby zminimalizować ryzyko wystąpienia wypadków. Broń nie może dostać się w niepowołane ręce. W Polsce obowiązek przechowywania broni w odpowiednim sejfie nakłada na nas właściwa ustawa.


Opublikowano

w

przez

Tagi:

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *