Czy warto kupić lampę stojącą?

Czy warto kupić lampę stojącą?

Lampy stojące, nazywane również lampami podłogowymi, są samodzielnymi oprawami oświetleniowymi, które nie wymagają instalacji poza podłączeniem do najbliższego gniazdka elektrycznego. Wyprodukowane w każdym stylu, jaki można sobie wyobrazić, lampy podłogowe są praktycznym wyborem w różnych okolicznościach. Zanim zdecydujemy się na konkretną lampę stojącą, ważne jest, aby zastanowić się, gdzie zostanie ona użyta, jakie powinna mieć cechy i jakim stylem ma się charakteryzować.

Kiedy lampy stojące sprawdzają się najlepiej?
Pierwsze dobre umiejscowienie lamp podłogowych to salon. Do salonów szukajmy modeli lamp podłogowych, które kierują światło w górę, delikatnie oświetlając otoczenie. Są one szczególnie przydatne w ciemnych zakamarkach pomieszczenia i do zagospodarowania niewygodnych przestrzeni. Lampę podłogową należy umieścić w miejscu, które nie jest narażone na duży ruch domowników, ponieważ przewody mogą powodować potknięcie, a sama lampa narażona jest na uszkodzenia.

Lampy stojące z obrotowymi ramionami oferują także skupione w jednym punkcie oświetlenie do wykonywania rozmaitych zadań. Z tego względu nadają się również do biur. Lampa podłogowa umieszczona w pobliżu biurka może zapewnić oświetlenie zadaniowe w obszarach, w których nie sprawdzają się mniejsze lampy biurkowe. Poszukajmy modeli, które pozwalają na regulację w górę i w dół ramienia lampy, aby znaleźć idealny kąt padania światła.

Ponieważ nie wymagają wiercenia otworów w ścianach lub sufitach, aby je zainstalować i zapewniają więcej światła, niż lampy umieszczone na stolikach czy komodach, lampy podłogowe są praktycznym wyborem oświetlenia dla tych, którzy mieszkają w mieszkaniach. Od sypialni, przez pokoje dzienne, po domowe gabinety. Lampy stojące mogą być używane w większości pomieszczeń mieszkalnych, aby uzupełnić istniejące oprawy oświetleniowe, których nie można zmienić.

Wiele lamp podłogowych oferuje dodatkowe możliwości, które zwiększają ich funkcjonalność. Do lamp podłogowych montowane są czasami blaty, które zapewniają dodatkowe miejsce i umożliwiają stworzenie wygodnego kącika do czytania książek. Taką lampę możemy umieścić obok komfortowego fotela, a blat lampy posłuży nam za stolik, oszczędzając miejsce.


Opublikowano

w

przez

Tagi:

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *