Jaką spawarkę inwentorową wybrać do swojego domu?

Jaką spawarkę inwentorową wybrać do swojego domu?

Spawarka inwentorowa to urządzenie, które każdy Pan powinien mieć w swoim składziku czy też garażu. Trzeba przyznać, że spawarka inwentorowa to nowość, która okazała się urządzeniem bardzo praktycznym, nowoczesnym, funkcyjnym oraz niesamowicie ułatwiającym codzienną pracę, dlatego warto zdecydować się na jej kupno. Ich dużym atutem jest także to, że są mniej wrażliwe na spadki napięć, rzadko się psują oraz są bardzo trwałe. Co prawda są one droższe i bardziej skomplikowane niż spawarki transformatorowe, ale technologia idzie do przodu, dobrze więc jest iść z duchem czasu i zainwestować w nie tylko droższy, ale przede wszystkim lepszej jakości sprzęt. Warto także zaznaczyć, że spawarka inwentorowa doskonale pracuje z wszelkiego rodzaju elektrodami, nawet z tymi gorszej jakości. Obecnie spawarki inwentorowe cieszą się coraz większą popularnością, dlatego na rynku jest dostępne coraz większa gama przeróżnych modeli tych spawarek. Poniżej znajdziesz krótki artykuł, dotyczący tego czym się kierować przy wyborze spawarki inwentorowej. Zapraszam do lektury

Czym się kierować przy wyborze spawarki inwertorowej do domu?

Przede wszystkim powinniśmy być przygotowani oraz świadomi tego, że spawarki inwertorowi to nie jest tani sprzęt, a cena za niego może sięgnąć nawet w okolicach 1000 złotych. Dlatego zanim dokonamy zakupu spawarki inwertorowej dobrze jest się dobrze zastanowić do jakich prac domowych konkretnie planujemy użyć tego rodzaju sprzętu. Spawarkami najrzadziej wybieranymi przez panów są spawarki TIG natomiast najczęściej i najchętniej kupowane są spawarki do MMA. Ponadto dobrym pomysłem będzie sprawdzenie ceny elektrod, ponieważ im wyższej są jakości to zwykle są one droższe. Warto jednak dołożyć troszkę więcej pieniędzy do dobrej elektrody, ponieważ pozwoli ona nam na pozostawienie szczelniejszej oraz zdecydowanie ładniejszej spoiny. Oczywiście przeważnie spawarki używamy w celach konstrukcyjnych, a nie dekoracyjnych, ale i tutaj liczy się jakość oraz to jaki efekt pracy po sobie zostawimy. Na koniec koniecznie powinniśmy zwrócić uwagę również na długość okresu gwarancyjnego, ponieważ spawarka inwertorowa to nie jest sprzęt, który będziemy mogli naprawić u siebie w garażu.

Sprawdź amperaż swojej spawarki!

Amperaż to bardzo ważny parametr, który należy sprawdzić przed zakupem spawarki. Warto wiedzieć, że im większy jest amperaż tym grubsze materiały będzie potem mogli spawać naszą spawarką, a to duży atut.

 


Opublikowano

w

przez

Tagi:

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *